Transfuzní oddělení FN Olomouc otevírá v Šantovce Transfuzka Point

22. 10. 2021

Vstříc veřejnosti a blíž ke stávajícím i potenciálním dárcům krve se vydává Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Již v sobotu 23. října otevírá v Galerii Šantovka svůj Transfuzka Point. Kontaktní místo bude sloužit nejen jako informační centrum pro bezplatné darování krve, ale nabídne i atraktivní program preventivní medicíny.

„V posledních týdnech se i naše oddělení potýká s nedostatkem krve. Aktuálně nám ubývá dárců v souvislosti s rostoucími počty COVID pozitivních i kvůli různým infekcím. Stavy našich zásob jsou velmi nízké. Snažíme se tedy využít každou příležitost k tomu, abychom oslovili širokou veřejnost. S radostí jsme proto využili nabídku vedení obchodní galerie Šantovka na využití prostor, kde ještě nedávno bylo očkovací místo pro zájemce bez předchozí registrace. Do konce roku z něj bude Transfuzka Point,“ vysvětluje primářka Transfuzního oddělení FN Olomouc MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA.

Kontaktní místo bude zájemcům o bezplatné darování krve k dispozici v sousedství hračkářství v prvním podlaží olomoucké Galerie Šantovka již v sobotu od 15 do 17 hodin 23. října při příležitosti akce Beauty Days, která je věnovaná ženám a péči o tělo i duši. „Dámy se u nás mohou dozvědět, jakou mají krevní skupinu, můžeme jim taky změřit krevní tlak a puls. Byli bychom rádi, kdyby si vyslechly informace o důležitosti dárcovství krve a zvláštnostech dárcovství u žen nebo o významu mamografického vyšetření jako prevence nádoru prsu,“ popisuje Dana Galuszková. Transfuzka Point ale nabídne také konzultaci s profesionální kosmetičkou, která představí podzimní trendy líčení a poradí s líčením, a prezentaci olomouckého dámského fitness studia SLIM.