Pro krev na ledovou plochu HC Olomouc? Nabalte auto a jedeme!

11. 6. 2024

Asi už jste si všimli, že u nás na transfuzce se toho děje hodně. Odběry v kostýmech, hromadné odběry, akce, dárky, losování… Anebo mobilní odběr na ledové ploše HC Olomouc? Proč by ne, ten přeci taky umíme!

Na pátek 14. června připadá Světový den dárců krve. My si akci ale trochu protáhli a slavíme ho celý týden. Včera jsme v rámci oslav na transfuzce rozdávaly dárečky, dnes jsme za našimi dárci přijeli do Plechárny hokejového týmu Mora Olomouc #VšeciSpolu. Podobně jako vloni jsme sbalili sestřičky, veškerý materiál, odběrová lehátka a vyrazili do terénu. Na ledové ploše, kde se obvykle hrají extraligové zápasy, se vystřídalo na padesát dárců krve (čti fanoušků olomouckých hokejistů), kteří přispěli do našich zásob. A že je to před létem potřeba! K akci se připojily i holky z Šance Olomouc, do Českého národního registru dárců dřeně zapsaly jedenáct dobrovolníků.

Speciální den to nebyl pouze pro nás, ale i pro našeho dárce Leoše Raka, který mimo to, že měl dnes narozeniny, oslavil i dvoustý odběr krve. Jako poděkování mu obránce Kohoutů Dalibor Řezníček předal vstupenku na MoraFest, který se bude konat o víkendu 16.-17. srpna v areálu zimního stadionu. Leoši, za vaši oddanost a ty litry krve, které jste u nás nechal, vám děkujeme, moc si toho vážíme!