Pro Pohybrady si na Poděbrady přišly desítky zájemců

22. 5. 2023

Cvičení pro správné dýchání, získání stability, koordinaci, pružnost a síly si v sobotu 20. května s asistencí a pod individuálním dohledem týmu fyzioterapeutů Oddělení rehabilitace FN Olomouc vyzkoušelo na přírodním koupališti Poděbrady bezmála osmdesát účastníků třetího ročníku festivalu zdraví Pohybrady. Další desítky zájemců využily i díky krásnému a slunečnému počasí odpolední nabídku bezplatného základního vyšetření aktuálního zdravotního stavu a programu pro děti.

  • Intenzivního pohybového kurzu se zůčastnilo bezmála osmdesát zájemců.

 

„Pro pohybová doporučení na dopolední intenzivní kurz si přišla věkově pestrá skupina lidí a většina z nich přišla na Pohybrady poprvé, což nás moc těší. Podle reakcí, které jsem zaslechla, nikdo z nich nelitoval. Maximálně nám vyšlo vstříc i počasí. To bylo znát i během odpoledního programu. Kolem našich stanovišť se tvořily hloučky zájemců, kteří si počkali na měření cholesterolu, krevního tlaku, analýzu složení těla, konzultaci v oblasti pohybu, výživy, duševní hygieny, nordic walking nebo doporučení v oblasti aktivního zdraví,“ popisuje pozitivní atmosféru sobotní akce vedoucí odboru marketingu FN Olomouc Ing. Veronika Jeřábková.

Pohybrady nezapomněly ani na děti. Různé aktivity v areálu přírodního koupaliště pro ně připravili spoluorganizátoři akce – Dům dětí a mládeže Olomouc, Centrum pohybu Olomouc, Decathlon, Šance o.p.s. Ke zdárnému průběhu přispěli i další partneři – Nutrend a Všeobecná zdravotní pojišťovna. „Bez přispění našich partnerů by program nebyl kompletní. Moc jim za spolupráci děkujeme,“ zdůrazňuje Veronika Jeřábková.

Pokud vám to nevyšlo letos, nevadí, FN Olomouc zopakuje Pohybrady i v příštím roce. A navíc nezůstáváme jen u samotné prezenční akce, kterou jsme uspořádali v rámci projektu Ambulance aktivního zdraví. Fyzioterapeuti připravili edukační videa, která vám se zdravým pohybem mohou pomoci. Podívejte se ZDE.