Roman Paulus má krev A+ a poprvé daroval krev. Buď jako Roman Paulus

3. 11. 2022

Je tomu necelý rok, co michelinský kuchař Roman Paulus otevřel v budově Envelopa Office Center bistro, kterému propůjčil své jméno. Ve velmi krátké době získala jeho „kantýna 21. století“ renomé a popularitu. Má pořád plno. Denní rozvrh držitele nejprestižnějšího gastronomického ocenění je tedy dost napnutý. Udělal nám proto obrovskou radost, že si vyšetřil hodinu času a rozhodl se darovat krev. A ještě větší radost jsme měli, když jsme zjistili, že má krev skupiny A+, která nám v těchto dnech kriticky chybí!

  • Roman Paulus poprvé daroval krev na "transfuzce" FN Olomouc.

 

Kuchařský kouzelník, který působil například v londýnském hotelu Savoy nebo v hotelech řetězce Hilton ve Vídni a v Praze, krev dosud nedaroval. „Chtěl jsem, ale žil jsem ve Velké Británii a myslel jsem, že se na mě tím pádem vtahuje trvalé vyřazení z dárcovství. Až teď jsem zjistil, že se mě netýká, protože jsem v Londýně byl až po roce 1996,“ vysvětluje.

Roman Paulus úspěšně prošel veškerou administrativou a standardním vyšetřením a poprvé usedl do dárcovského křesla. A na závěr nechyběla ani svačinka, na které si pochutnávají všichni naši dárci. Za její zlatý hřeb přitom považují párečky. Co na to michelinský šéfkuchař? Možná to bylo únavou z odběru, ale slupl je jako malinu. 😊

Roman Paulus ale nezůstal jen u darování krve. K podobnému kroku by rád motivovat i další. Proto pro dárce nachystal hodnotný dárek. Přidejte se k rodině dárců krve, zůstaňte s námi i nadále v kontaktu a brzy se dozvíte, co můžete získat (kromě dobrého pocitu, že vaše krev někomu zachrání život).