Sigma nebo Kohouti? Jestli fandíš, daruj krev, můžeš přímo na stadionu

10. 5. 2024

Fandíš hokeji nebo fotbalu? Chodíš na Sigmu nebo na Kohouty? Chtěl by ses podívat do útrob fotbalového nebo hokejového stadionu a zároveň se podílet na záchraně lidských životů? Pak jsi přesně ten, koho hledá Transfuzní oddělení FN Olomouc. Oba nejpopulárnější olomoucké sportovní kluby totiž fandí bezpříspěvkovému dárcovství krve a již podruhé promění své „svatostánky“ v mobilní odběrná místa. Na Andrově stadionu můžete krev darovat v úterý 28. května, v Plecharéně pak v úterý 11. června. Bude to stoprocentně skvělý zážitek spojený navíc s atraktivním programem.

Nezůstane totiž jen u samotného darování nejcennější tekutiny. Pokud se vydáte udělat dobrou věc na Sigmu, čeká vás taky zkrácená prohlídka stadionu, fotomísto, kde bude možné pořídit snímek na památku, setkání s hráči A-týmu nebo maskotem Sigmundem. V případě, že vám bije srdce pro Kohouty, můžete na odběr krve naskakovat přímo z kohoutí střídačky. Tým zdravotníků z transfuzky se totiž o vás postará přímo na ploše zimního stadionu. A nejen že se při tom setkáte s hráči a členy realizačního týmu, ale podíváte se na místa, kam se ani ti nejvěrnější fanoušci nedostanou.

Obě mobilní odběrná místa vám budou k dispozici od 8 do 12 hodin. Pokud máte o nevšední zážitek zájem, registrujte se na telefonních číslech 588 442 236, 588 442 272, 724 762 597 nebo na e-mailu krevjedar@fnol.cz. S radostí uvítáme zkušené dárce i prvodárce.

A důležitá informace pro prvodárce: Říkáte si, že v pracovní den nemůžete? Omyl, dárce krve má nárok na 24-hodinové volno, které začíná cestou na odběr! Vybavíme vás potvrzením pro vašeho zaměstnavatele.