Výzva Daruj krev s rektorem zahájena. Odstartoval i dárcovský souboj fakult

13. 2. 2023

Podvanácté vyzvala Univerzita Palackého své zaměstnance a studenty, aby darovali krev v Transfuzním oddělení FN Olomouc. Letošní pobídka je však výjimečná. Nejstarší moravská vysoká škola totiž letos slaví kulaté výročí 450 let od založení. Tradiční akce proto aktualizovala svůj název na Daruj krev s rektorem aneb 470 ml ke 450 letům UP! Dnes však na „transfuzce“ FN Olomouc rektor Martin Procházka odstartoval nejen výzvu Daruj krev s rektorem, nýbrž také třetí ročník Souboje fakult Univerzity Palackého v bezplatném dárcovství krve aneb Vyhrň rukáv! Souboj fakult potrvá celý letní semestr a skončí vyhlášením výsledků soutěže během Olomouckého majálesu 3. května.

„Jako lékař dobře vím, jak je krev dárců pro záchranu zdraví a života potřebná. V průběhu minulého roku přišlo k odběru krve do olomoucké nemocnice více než devět set dárců z řad našich studentů a zaměstnanců. Pevně věřím, že se nám v letošním roce podaří pokořit hranici tisíc odběrů,“ podotkl před zahájením rektor UP Martin Procházka.

Primářka Transfuzního oddělení MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA jako tradičně ocenila aktivitu a úsilí Univerzity Palackého v Olomouci při náboru dárců krve. „Děkuji za vaši smysluplnou aktivitu. Dárců nám ubývá, bezplatné dárcovství obecně nezažívá dobré časy a každá kapka krve se hodí,“ zdůraznila Dana Galuszková.