Souboj odstartoval, fakulty Univerzity Palackého se utkají v darování krve
6. 10. 2020

Souboj odstartoval, fakulty Univerzity Palackého se utkají v darování krve

Na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc byl oficiálně zahájen Souboj fakult Univerzity Palackého v darování krve. Soutěž na podporu bezplatného dárcovství iniciovali studenti fakulty zdravotnických věd, přičemž někteří z nich šli rovnou příkladem a na odběrovém sále si vyhrnuli rukáv. Souboj, do něhož se mohou zapojit studenti i zaměstnanci všech fakult UP, potrvá celý zimní semestr.

Přečíst
Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně a vyzývá fakulty k souboji v darování krve
23. 9. 2020

Zapiš se s Palackým někomu do života. Pod tímto heslem se na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) ve čtvrtek 24. září uskuteční nábor do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD). S novým semestrem univerzita také podpoří bezplatné darování krve, a sice soutěžním soubojem fakult, který odstartuje na počátku října z iniciativy studentů Fakulty zdravotnických věd UP.

Přečíst
Transfuzní oddělení FN Olomouc oslaví Světový den dárců krve, počet odběrů se ale snížil o čtyřicet procent
9. 6. 2020

Poděkovat stávajícím dárcům krve za jejich pomoc při záchraně lidských životů a pokusit se získat dárce nové - to je cílem Světového dne dárců krve, který je každoročně připomínán 14. června. K tomuto svátku se pravidelně hlásí i Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Letos jej oslaví při speciálním sobotním odběru krve 13. června 2020. Dárci se mohou od 7 do 12 hodin těšit na skvělou kávu Starbucks a malé dárečky.